Seudónimo Seudónimo
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 cookies for 2.49 dollars. B. how much would it cost to buy 20 of the cookies?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
It will cost $16.6 to buy 20 cookies. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

what is 18/25 simplified
the value of 4 in 64513 is how many times the value of 4 in
(-7x∧5 + 14 - 2x) + (10x∧4 + 7x + 5x∧5)
Admiration of various qualities such as honesty, comfort, respect, teamwork, spirituality, and status can influence career choices. These qualities are examples
How many milliliters equal 1258 cm3? a. 1.258 b. 125.8 c. 1258 d. 12,580
Identify one cost and one benefit of farming for early people
How is a student loan different from a scholarship?
The established value for the speed of light in a vacuum is 299,792,458 m/s. What is the order-of-magnitude of this number?
kevin is making a banner with an area of 7 square feet. the width and length of the banner are whole numbers. what are its possible dimensions
Why does the cell need both mRNA and tRNA in order to synthesize a protein like hemoglobin?