Chloebambf
Chloebambf Chloebambf
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

someone give me the answer lol if u don’t want to do step by step don’t answer plz

someone give me the answer lol if u dont want to do step by step dont answer plz class=

Respuesta :

myk68012
myk68012 myk68012
  • 21-09-2021

Answer: 9.80 / 20 = 0.49.  Justin payed $0.49 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link
dianandegwa
dianandegwa dianandegwa
  • 21-09-2021

Answer:

the answer is .49 cents

Step-by-step explanation:

20 divided by 9.8 which equals 0.49

Answer Link

Otras preguntas

5 apples cost ?1.45. 3 apples and 2 bananas cost ?1.13. What is the cost of 1 banana
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!! This is the equation for the formation of sodium chloride from sodium bromide. Cl2 + 2NaBr → Br2 + 2NaCl Which are the reactants a
Which is the best treatment for a severe bleeding injury? A. Wash the wound with mild soap and cool water. B. Apply a sterile bandage with pressure to stop th
What is the median of 5, 7, 2, 4, 3 (remember to place the numbers in order first.)
Emma's total bill for dinner was $20. The cost of her dessert was 30% of the total bill. What was the cost of her dessert?
Which expression represents the calculation “subtract 3 from 7, then multiply by 9"? A) (3 − 7) × 9 B) 7 − (3 × 9) C) 9 − (7 × 3) D) 9 x (7 − 3)
Tell whether x and y show direct variation. Explain your reasoning. y−x=0
¿Cuales son las obligaciones en México?
What impact did geography have on the development of the Bedouin culture?
What does Marlow mean he says in paragraph 2 that England “has been one of the dark places of earth?