donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

Tom is a farmer specializing in growing pumpkins. He competes in a perfectly competitive market. For each for the following scenarios, draw and label an appro
How many sarcomeres do you think are in a muscle cell found in your quadriceps?
Which box of markers is a better buy box a (24 markers for $ 1.20) or brand b ( 36 markers for $1.79)? Explain your answer.
What would happen to the coil if the current passing through it was too large?
Last question: any help is appreciated :)
Which of the following is the best example of how factors within a person's environment can influence their personal health? A. eating too much sugar increas
What type of compound does the formula, Fe2O3, represent ? A. Ionic salt B. Covalent molecule
Of the elements: b, c, f, li, and na. the element with the smallest ionization energy is
The market for gasoline has changed in a couple significant ways over the last few years: new technologies have decreased the costs associated with producing ga
Given: t(1) = 3 t(n) = t(n-1) + 3, n>1 what would the value of t(10) be?