Chanz5217 Chanz5217
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

In 4 days, the price of a share of stock rose 3/4 of a point. On average, what was the change in stock price everyday

Respuesta :

lilpink24 lilpink24
  • 24-12-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

If you multiply 3/4 and 4 days together you will get 3 so the answer is 3

Answer Link

Otras preguntas

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?
Review what are the six kingdoms of life as they are now identified?
Maria y samuel son muy
how many triangles equal 360 degrees
2) IF the area of the frame was 64inches², what would be 2 possible sets of dimensions that could be used to make a frame with that area?
Approximate: log5 4/7
The original use of the internet was to conduct business between corporations and its customers. a. True b. False
When the believers were filled with the Holy Spirit they began to speak in other languages. True or False
Jacob bout 5 ounces of caramel candies for $2.75. Find the unit price
Which enzyme catalyzes the reaction: o2- + o2- + 2h+ → h2o2 + o2?