awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

Anyone know how to do this? Look at picture
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
a) six pens and five pencils cost $2.50 while three pens and two pencils cost $1.15 . what will be the cost of a pen and 4 pencils . please help me
.MOV' extension refers usually to what kind of file?
Anyone know how to do this? Look at picture
What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?
Would there be a problem or a major event in a horror story?
what is 12.2billion divided by 3.8%