lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

Zeke lives 1.59 miles from school. One day he misses the bus and must walk to school if he can walk 3 times per hour how many minutes will it take him to walk t
Cain worked the soil he was a​
Find the indicated limit
Use the grouping method to factor the polynomial below completely X^3+2x^2+4x+8
Eva and Dulcina have 82 pins together. Dulcina has 34 more pins than Eva. How many pins are in Dulcinas collection? How many pins are in Eva's collection?
pls this is urgentA. f(x)=4x-3B.f(x)=2x+3C.f(x)=3x+1D.f(x)=3x-1​
Solve -(6)^x-1+5=(2/3)^2-x by graphing. Round to the nearest tenth.
According to the ocean conveyor belt virtual lab what will happen if earth led average temperature increases by 2C
I need help please.
What does it mean to be “at risk” for developing a disease? A) You are likely to develop the disease and cannot prevent it. B) You are likely to develop the dis