indeedlindsey
indeedlindsey indeedlindsey
  • 26-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help with these 2 questions.

PART A: What would be the cost of 2.9 pounds of dark chocolate at $4.25 per pound?


PART B: If she buys 1.6 lbs of milk chocolate at $5.15/lb what would be the total cost of the milk and dark chocolate?


Thanks!!

Respuesta :

tysonjeanette8p52jwr
tysonjeanette8p52jwr tysonjeanette8p52jwr
  • 26-04-2018
need to multiply 2.9 and $4.25
answer is $12.32
Answer Link

Otras preguntas

Which of these can be used as a hook in the introduction of an informative essay? Check all that apply. 1. a short history 2. an analogy 3. a quotation 4. an an
Joey and Rita can individually paint a room in 8 hours. It takes Billy 12 hours to paint this same room. If all three work together, how long would it take them
What is the medium of Andy Goldsworthy’s Japanese Maple Leaves?
Which planet is the farthest from the sun
The profit from ‘pizza quick’ was £536,521. What is the place value of the 6?
what type of investment offers both capital gains and interest income?
Find the degree of the given term. 98
Factored form of x2-4x-5
Some farmers in a location use water from a nearby lake to irrigate crops. The people in the location believe that this may cause environmental problems because
How do I do this Q11