amayaiscool30
amayaiscool30
24-04-2018
Mathematics
contestada
please help me I don't know the answer
Respuesta :
lelelele53
lelelele53
24-04-2018
5.8 times 2 equals 11.6.
11.6 + 4d=32
32-11.6= 20.4
20.4=4d
5.1=d
The notebooks cost $5.10 each.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
The minimum amount of energy that has to be added to start a reaction is the ______________ energy. Choose one answer. a. activation b. endothermic c. exoth
One noteworthy change in the economy during the 1920s was?
Question 4: Rewrite the following without an exponent. (5/8)^−1
Zachary is a forensic scientist. his monthly salary is $4,397. Zachary's annual salary is what
the magna carta the petition of right and the english bill of rights were created to
An obtuse triangle with area 12 has two sides of lengths 4 and 10. Find the length of the third side. (There are two answers.) (Use law of cosines) ...?
What theory would lead you to be suspicious of a job advertisement that reads: “help wanted! fun and exciting job with excellent pay”?
to which subset of the real numbers does the number 1.68 belong? a. rational numbers b. natural numbers, whole numbers, integers, rational numbers c. rational
$3.99 for 25 fl oz of detergent or $6.99 for 90 fl oz of detergent find the unit price
When the switch is closed, what happens to the current in the circuit? (The intrinsic resistance of the inductor is zero.) a.The current instantaneously becomes