rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

Rename 0.3 using other place value patterns. Example 0.300 3 tenths 3x1/10 0.300 ___ hundredths __x1/100 0.300 ____ _____
Which of the following is not an authoritarian form of government? A. Totalitarianism B. Dictatorship C. Absolute monarchy D. Direct democracy
why do historians divide the past into eras?
According to the rules of subject-verb agreement, phrases or clauses between the subject and the verb do not change the
Which of the following is NOT a true statement about Columbus's first voyage to the Americas?A) He took three ships on the expedition.B) He did not make it ba
4 square root 11• 4 square root 10
When is the sum of two integers a negative number
What distinguishes classical civilizations from other civilizations
Tentukan himpunan penyelesaian dari SPLTV x - 8y + z = 2 x - 4y + 7z = 7 x + 2y - z = 2
According to the Big Bang Theory, matter clumped into stars because of _____?