amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

A cruise line offers a trip for dollar-sign 1800 per passenger. If at least 100 passengers sign up, the price is reduced for all the passengers by dollar-sign B
please help asap!!!! algebra !!! 50 points!!!! the last answer is -she incorrectly determined the x-coordinate of the vertex
Do compound subjects contain more than one noun or pronoun?
all of the following are periods off prenatal developments except
Need the answer ASAP. Is it possible to balance native americans sovereignty with the United States' westward expansion
You and a friend are lost while walking on a street in a foreign city. A stranger approaches, and you are concerned that the stranger may try to mug you. Your f
How can we tell if a number is divisible by 4
the pH of a strong base is 12.2 at 25 degrees. what is its hydroxide-ion concentration?
Jennifer has been depressed for several months, and she decided to take an overdose of sleeping pills. After taking the pills, her breathing rate decreased dram
Tell what the following people are doing on the ship by filling in the blank with the present tense form of the verb in parentheses. Marta (recibir) un e-mail d