dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP THIS IS DUE TONIGHT
Which of the following is NOT an element of Nonfiction? a. Plot b. Setting C. Clear purpose d. Subjective
*URGENT* I NEED HELP
What is the main idea In this passage?
Can someone help me with these?
12. True or False. John Locke believed that Kings ruled through the divine right of authority.
If you borrow $1,000 at a 5% interest for six months what amount would you need to pay back if you paid back the principal and interest at the end of the loan?
What percent composition of phosphorus in Zn3(PO4)2? This means to find the percent composition of each element in the compound (Zn, P, and 0)
You decide to do an experiment to investigate Newton's Third Law. Below are several example experiments you might run to help investigate your questions. Which
convert 1 1/2 ft. to inchs