One bottle of shampoo cost $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for 5 ounces of shampoo. Which has the lower unit rate. How much lower

Respuesta :

The $4 for 5 ounces because think about how much 1 ounce would be so that's how you would get your answer it tells you which on is the lowest