ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

________ is forming negative beliefs or attitudes concerning specific characteristics of a person or group and applying them unfairly to an entire population.
The latitude in New York City is about 40 degrees north. Do the Sun’s rays ever shine directly overhead in New York City? Explain your answer.
what factors affect the process of natural selection
What is crucial factor to small business success
As a result of the Selma voting rights marches was that
A girl attaches the end of her jump rope to the trunk of a tree. What evidence exists that the rope is a transverse wave?
Thirty pounds of grass seed will cover 1\3 of an acre. Which unit rate describes this situation?
Can anyone help me with this?
Financial compensation falls into two general categories, which are:
please help me on number 5 !!