jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Which body fluid of a pathogenic vector is commonly involved in transmitting pathogens to humans?
The division of a play into scenes and acts is part of which element of drama? a. dialogue b. spectacle c. structure d. theme
Answer questions attached
Whats is the formula to calculate length
Regular computer maintenance minimizes the chances of a. data loss b. your mouse overheating c. download failures It also helps prevent a. spam emails b. automa
can you help me please!!
Why is celie determined to make shug well? is it simple infatuation or something more? how might curing shug help celie?
A patient with COPD is prescribed fluticasone hydroflurocarbon (HFA) 44 ug, one inhalation every 12 hours, as monotherapy. Please assess whether you believe thi
The blades of a fan running at low speed turn at 250 rpm. when the fan is switched to high speed, the rotation rate increases uniformly to 350 rpm in 5.75 s. wh
Which of the following is true regarding emotion vs mood? group of answer choices emotions are less intense than moods. 1. they are used interchangeably and mea