ari1210 ari1210
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

138 trash bags cost $16.50. What is the cost of one bag?

Respuesta :

cameronwashing cameronwashing
  • 24-01-2018
the cost of each bag is equal to 8.36
Answer Link
nialljhoran
nialljhoran nialljhoran
  • 24-01-2018
if you divid 138 by 16.50 the answer is 8.36 , So each bag costs $8.36
Answer Link

Otras preguntas

1/3=n+3/4 what dies n equal??​
Roberta invested $600 into a mutual fund that paid 4% interest each year compounded annually. Write an exponential function of the form y=a(b)x to describe the
hbdudibeww hr h erwknjnnjnjknjnjbhbbh
Do y’all know the answer?
Simplify (8 - 4)|+|-3
Based on this excerpt how did the interviews effect Malala
What do you find on top of a house
Out of 280 people, how many would you expect to have pepperoni as their favorite pizza topping?
How does paragrapn 25 contribute to the development of ideas in tne text? A. IT shows how information collected by sensors could be used in a way that negativel
complete the following statements based on the graph