leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Which is true for both photosynthesis and cellular respiration
What are the six areas of enculturation learned through a person's lifetime?
Identify the slope of the graphed line: Identify the y-intercept of the graphed line: Identify the slope of the line given by the equation: Identify the y-inter
A person who has a really bad cough decides to take twice the recommended amount of cough syrup this is an example of A. Drug misuse B. Drug abuse C. A drug ove
QUICK, HELP ME PLEASE!!​
Shakespeare's Macbeth, Act V Scene 5 MACBETH. She should have died hereafter; There would have been a time for such a word. Tomorrow, and tomorrow, and tomorrow
What tactics did the Japanese use to defend Okinawa? Check all that apply
which of the following words does not describe 1950s society in the u.s? A. optimistic B. conservative C. paranoid D. connected
Need number 4! US history
What is a mutation? How might a mutation affect one of the proteins you listed above?