flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Because North Korea has a command economy, the government __________ private businesses. A. supports B. prohibits C. encourages D. allows
Which of the following is a protective aspect of genetically engineered food crops for the environment?
La se?ora díaz les ____ a sus hijos que limpien ____ si quieren viajar. ruega; el patio sugiere; el apartamento recomienda; el altillo
Which is a factor of 6x2 + x − 7?
Alma wants to prove to her parents that listening to music while she studies for her tests will help her get better grades. She decides to ask 15 of her friends
How many sunflower seeds to get 1000 calories
A 16 in by 20 in photo is reduced so that the length( the longer dimension) is 12 in. What is the width of the reduced photo? A. 8 in B. 9.2 in C. 9.6 in D. 1.
how does food provide a source of energy for living things
What is the high energy molecule formed at the end of cellular respiration called?
A formula for 8 bottles of window cleaner calls for 6 cups of rubbing alcohol, 2 1/4 gallons of water, and 1 1/2 Cups of ammonia. How many quarts of rubbin