bell57 bell57
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 ponds cost 11.25$?

Respuesta :

perixwinkle
perixwinkle perixwinkle
  • 22-01-2018

[tex] \frac{cost}{pound(s)} \: \frac{11.25}{1.24} \: \frac{x}{1} [/tex]
About $9.07 per pound of cheese.

Tell me if this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

sales associate at an electronic store earn different commission percentages based on the items they sell the table shows the total sales and commission earning
Which device can act as both a content cache and a URL filter and is configured in the client browser of an end-user system? 1) Proxy server 2) Firewall 3) Rout
Someone please help me answer 4 , a, b
Populations in Hardy-Weinberg equiLiBrium are changing over? 1) True 2) False
People are blank to run any type of business within the law
Three major components that psychologists focus on when defining “emotion” are ?
what is the answer for the image
(a) ABCD and PQRS are rectangles. AD=xcm and PS=(x+5) cm. Each rectangle has an area of 17 cm². C Read & Write www.readdrite.org x (i) Write down an express
A viscous damper, with damping constant c, and a spring, with spring stiffness k, are connected to a mass less bar AB as shown in Fig. 2.103. The bar AB is disp
if you are sitting on a bus that is traveling alon a straight level road at 100km/h, you are traveling at 100km/h too. if you hold an apple over your head, how