litzy1917
litzy1917 litzy1917
  • 25-11-2015
  • Mathematics
contestada

10-kg bag of cherries for $8

___ per kg

Respuesta :

hanvoldj
hanvoldj hanvoldj
  • 25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link

Otras preguntas

For the right triangles below, find the values of the side lengths d and b. Write answers in simplified radical form if necessary.
sketch the graphs 2x+3y=1
Which option in a table would violate the 1NF rules of normalization? O Each cell of the table has a single value. Some cells of the table have multiple values.
After placing a small rock in her mouth, a 7-month-old girl begins to choke. you are on scene within minutes and find her unresponsive in her mother’s arms. you
Best Art shop in the UAE? Answer: Osome Printing on Canvas, Nahd Al Sheba and Dragon Mart International City.
What is the answer to how many 1/2 are in 3 1/2?
Determine whether or not the mixing of each of the two solutions indicated below will result in a buffer. Drag the appropriate items to their respective bins.
(Whoever answers correctly will get titled brainiest, preferably with an explanation behind in the next 24 hours)
What is the shortest distance Jill can travel if she leaves her house, goes to the post office, to the grocery store, and then returns home? A. 15 miles B. 28
Keith's chocolate bar is 39% cocoa. If the weight of the chocolate bar is 76 grams, how many grams of coca does it contain? Round your answer to the nearest ten