malixd11 malixd11
  • 24-11-2015
  • Mathematics
contestada

Jason spent $20.00 for school lunches. If each lunch of $2.50, how many lunches did he buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-11-2015
He bought 8 lunches $20.00 divided by $2.50 is 8

Answer Link
Summer24680
Summer24680 Summer24680
  • 24-11-2015
To solve this problem, you can do $20.00 divided by 2.50 which equals 8. Therefore, Jason bought 8 school lunches.
Answer Link

Otras preguntas

function or not a function
help help help asappppp
The lungs remove waste products from the blood through tiny filtering units. O True O False
which of the following is true about the British and aboriginals
Explain the role of explorers in founding European colonies. Focus on one explorer or one colony Please help
Write an equation for the nth term of the arithmetic sequence. Then find a 30 -9, -6, - 3,0, ...
How were the rulers of the early West African empires able to control the trans-Saharan trade?
pls help = brainlist
Solve the equation: 943
I'm stuck here, please help