Braydaw5764 Braydaw5764
  • 21-12-2017
  • Mathematics
contestada

find each unit price. which is the better buy explain electrical wire: $1.49 for 3 ft. $.69 for 18 in 4 pts

Respuesta :

rgwoot
rgwoot rgwoot
  • 21-12-2017
Find each unit price. which is the better buy explain electrical wire: $1.49 for 3 ft. $.69 for 18 in 4 pts
Ver imagen rgwoot
Answer Link

Otras preguntas

we welcomed the____ into his house. a. begger b.panhandler
An apple orchard sells apples in bags of 10. The orchard sold a total of 2,430 apples one day. How many bags of apples was this ?
Four more than twice a number is 8
A public broadcasting station distributes 16 coffee cups each day on their fundraising drive to individuals who donate at least $75. During the fundraising driv
The established value for the speed of light in a vacuum is 299,792,458 m/s. What is the order-of-magnitude of this number?
7.97 rounding to benchmarks estimate
how Mendeleev’s periodic table differs from Moseley’s
Please help with working with scientific notation questions
what is the greatest common factor of 72 and 112
What is central idea?