jordanc0559092 jordanc0559092
  • 21-12-2017
  • Mathematics
contestada

2 mangoes cost $3 at the store.What is the cost per mango

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-12-2017
$1.50 for each mango, you divide 3.00 by 2
Answer Link
trix1010
trix1010 trix1010
  • 21-12-2017
If two mangoes cost $3, then we have to divide to get once mango!
3 divided by two is... $1.50!
So your answer is one mango costs $1.50.
Hope this helps! Have a happy holiday!
Answer Link

Otras preguntas

A number of two digits is such that twice the ten digit it is 6 greater than the unit digit. When the digits are reversed the number is increased by 9. Find the
IN THE 1900 HOW WERE THE US SENATE CHOSEN
What is the successor of the natural number 2012?
change 2.36 to a mixed number and reduced to lowest terms
a museum has 50 pieces of art to display in an exhibit. of these, 11 are photos and 39 are color paintings. the manager wants to add more photos so they repre
Wat is linear regression
Can anyone tell me this answer? Share £420 in the ratio 2:3?
what are the 4 features of buddhism?
What is the successor of the natural number 2012?
Please help me answer this question