alisondavisp1abes alisondavisp1abes
  • 21-12-2017
  • Mathematics
contestada

What are the weekly wages for 40 hours of work at an hourly rate of $8.50

Respuesta :

Milianna
Milianna Milianna
  • 21-12-2017
$8.50 * 40 = $340 (Ans)
Answer Link
jiujitsugirl
jiujitsugirl jiujitsugirl
  • 21-12-2017
340 is the answer
hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

What is the rate in math?
What impact did the Kansas-Nebraska Act have on the old Missouri Compromise line that had been the border for slavery for so many years?
Hours, wages, and working conditions were problem areas for the factory worker. True or False?
if there are 30 candies in a 1.5 oz bag how many are in 4.2 oz bag
THere are 64 pretzels in a 16 ounce bag of chocolate covered pretzels. A.how many chocolate covered pretzels are in a 5 ounce bag
What would you do if you are not recieving emails in your phone whilst you are out of the office?
Please help me in this question
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
Cost-benefit analysis is a process for calculating the possible expenses of a project with the possible gains, and determining whether the gains justify the exp
Identify the slope and the y-intercept of each line.