prtty6364 prtty6364
  • 23-11-2017
  • Mathematics
contestada

You order two servings of pancakes and a fruit cup.The cost of the fruit cup is $1.50. You leave a 15% tip. Your total bill is $11.50.what is the cost p of one serving of pancakes?

Respuesta :

SamWeisberg11 SamWeisberg11
  • 28-11-2017
11.5-15%-1.5=8.5/2=4.25 for one serving of pancakes

Answer Link

Otras preguntas

Please help I don't understand. I will give brainlist!​
Vaping is... A. ...Holding an e-cigarette or vape device to look cool. B. ...The act of inhaling and exhaling tobacco from a cigarette C. ...The act of inhaling
How many total number of hydrogen atoms present in CH4?​
In a class of 140 students numbered from 1 to 140. All even numbered students optedMathematics course those whose number is divisible by 3 opted physics course
ons 1 Nos y= X+3 y= X+3 How many solutions
What is the equation of a line parallel to the y axis and passing through the point (2,1)?
help asap need to pass the this
Is anyone fluent in French?
values of 1/64 check all that apply
A story that ends i suddenly woke up realized it was a dream