harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

Which amendment to the united states constitution protects the rights of women to vote? responses fifteenth fifteenth, seventeenth seventeenth, nineteenth ninet
I will give brainliest to whoever is correct please! :) just the top question btw
write a news report as a journalist about an accident that happened near the museum.
John adams elected president 1796: who became his Vice President?
HELP 65 POINTSS!! Answer BOTH parts of the question by drawing on the following coordinate plane. For each of the transformations, use the ORIGINAL pre-image to
help me asap to get brianly math.
How was slavery used to help create and justify our ideas of race and racism according to Harris?
Read the excerpt from "Island of Hope, Island of Tears." After a brief courtship, he and Vida Dixon married and sailed to the United States in 1923. Which state
Ecuación original: 4x_-5=-4 Primer paso: 4x _ =1 Que propiedad es
write a paragraph about these passages