Bowdengirl Bowdengirl
  • 21-10-2015
  • Mathematics
contestada

It costs the factory $4 to make each part A. About how much does it cost to make part A each month? ( part A is 234 )

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2015
if i am understanding this problem how you wrote it you anwser is $936.000
Answer Link

Otras preguntas

which sentence is punctuated correctly? the aliens suffered from exhaustion, after traveling several light years. they needed some relaxation, when they finally
Aaron is constructing a circle circumscribed about a triangle. He has partially completed the construction as shown below. What should be his next step in the c
communicating openly and honestly is one of the steps to
A moving company charges $0.70 per pound for a move from New York to Florida. A family estimates that their belongings weigh about 5 tons. About how much would
State the vertical asymptote of the rational function.. f(x) = quantity x minus six times quantity x plus six divided by quantity x squared minus nine.
Solve the inequality. 2(4 + 2x) ≥ 5x + 5?
Why is the sequence {-2,-8,-32,-128} geometric?
One-fourth to one-half of our daily fluid loss occurs through _________.
how was life similar for peasants and slaves in aztec society? a. both peasants and slaves could vote for nobles to represent them. b. both peasants and slaves
Max Weber saw religion as a primary source of social change. He analyzed how Calvinism gave rise to the Protestant ethic, which simulated what he called the spi