Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

A split in consciousness in which some thoughts occur simultaneously with and yet separately from other thoughts is called a. narcolepsy b. paradoxical sleep
Why was Virgina founded?
What are demand schedule and the demand curve and how are they related? Why does the demand curve slope downward? Does a change in consumers' tastes lead to a m
During interphase of the cell cycle, a muscle cell was determined to contain less mitochondria than needed. What would most likely happen to this cell? Group of
Arbitration and litigation are considered much more consensual actions on the ADR. true/false
Which of the following is not a product cost? (A) Property tax on the factory building (B) Advertising (C) Factory workers' salaries (D) Indirect materials use
Can you answer this please it is homework
Diego measured the length of a pain to be 22 cm the actual length of the pen is 23 cm which of these is the closest to the percent error For Diego measurement
Which of the following is an example of cultural relativism?a) Andy marrying a woman who does not practice his religion, though his parents disprove.b) Helena p
What are the y values of y=2+2x/5