Fxntasy Fxntasy
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

You can buy a 2-pound loaf of bread for $2.50 or a 2-pack of 1 1/2 pound loaves for $3.30. Which is the better buy?

Respuesta :

tabicakes1122
tabicakes1122 tabicakes1122
  • 24-10-2017
the 2 pound pack would be the better one to buy
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence describes a factor that motivated American colonists to declare their independence from the british?
Choose all answers that apply. Which of the following is a source of watershed pollution? pesticide, fertilizer, animal waste, trash, chemical spills.
Which type of vocal resonance is present if a patient's normal speaking voice sounds clearer and louder during auscultation?
Ellas me dan las fotografías ________.
Read the passage: That we here highly resolve that these dead shall not have died in vain–that this nation, under God, shall have a new birth of freedom. What i
How many bacteria will there be in 10 hours if i started with one?
Graphing kinetic energy
What is a DNAfingerprint used for
1. Being able to reason and think abstractly is an example of (1 point) physical maturity. mental maturity. emotional maturity. reproductive maturity. 2. Questi
Which describes how blood can be protective in nature?