narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

Louis is filling 2 gallon buckets
An organ system is made up of A. organs that work together to perform a certain function. B. organisms that have similar behaviors and appearances. C. all
Identify the clients who show symptoms of angina. (Check all that apply) A client's tongue is drooping and she is unable to speak clearly, A client has lost his
How many boxes that are 4 in tall 2in wide and 2in long can fit inside a box that is 16in tall 10in wide and 10in long
8. A music store sells used CDs for $9. They buy used CDs for $4. You have $50 to spend and many old CDs. Write an equation in standard form that models how man
So, what was it about Cezanne's work that other
Dado a seguir 1, 1, 1, 2, 4, 2, 6, 3, 3, 7, 2, 3, 8, 9 podemos afirma que: a)A média é 3 b)A moda 7 C)A mediana é 3 d)a moda é 1 e)a media é 3,4
DUE SOON PLS HELP ILL GIVE BRAINLIEST
Which of the following is the equation of the line of best fit? A. y= 6x + 5 B. y = 3/5x - 30 C. y = 6x– 30 D. y = 3/5x+ 5
pip rolls a fair dice 150 times. how many times would pip expect to roll an odd number?