22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

Courts are struggling with the privacy implications of GPStracking. In 2009, New York’s highest court held that policeofficers must have a ______________ in ord
why did countries form alliances? what was the purpose?​
The lengths (in kilometers) of rivers on the South Island of New Zealand that flow to the Pacific Ocean are listed in table #3.2.9 (Lee, 1994). a.) Find the mea
Poll responders regularly exhibit ______________, resulting in inconsistency in poll results.
Which expression is equivalent to 3x-(2x+4)+5?
Explain how the tenets of gothic literature are still relevant in today’s literature and film. Include at least one modern example to justify your answer.
Suppose the quantity demanded, q, of a product when the price is p dollars is given by the equation p = 462 − 5 q , and the quantity supplied is given by the eq
(4x2 – 9x - 1) + (x2 – 5x – 3)
Compare a market operating at a quantity lower than equilibrium with the same market operating at the equilibrium quantity. Which of the following statements ar
The term studia humanitatis means a. the study of human faults. b. the folly of man. c. the study of human letters. d. the history of man