VickyLee1750 VickyLee1750
  • 25-08-2017
  • Mathematics
contestada

One box of crackers costs $1.75. The crackers are advertised as “3 boxes for $5.25.” Which proportion can be used to represent the cost of the crackers?

Respuesta :

Nameless4444
Nameless4444 Nameless4444
  • 03-09-2017
a.  1/1.75 = 3/5.25 


Ignore this part I'm just trying to get at least 20 characters.
Answer Link
aidenklunzinger aidenklunzinger
  • 27-01-2021

Answer:

the answer is a i just took the test SOOOOOOOO TRUST MEEEEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PEASE HELP ME!!! 5 ∑x+1 x=1
If you flip a penny, the chance of it turning up heads is _____. 1/4 1/2 3/4 0/4
what present day technology is most likely a forerunner to the science fiction robot? A.The nuclear reactor B. the printing press C. the military drone D. he
a landscaper is creating a rectangular flower bed such that the width is half of the length. The area of the flower bed is 34 square feet. Write and solve an eq
what is 29/5 as a mixed fraction
I need help on thinking of a sentence for Manifest Destiny
A few sentences with the word thwart?
Essay on A True Hero is a Unifying Force in a Diverse Society
What two factors influence how strong the gravitational pull is between two objects?
where did the framers meet to draft the constitution