RobDaGod RobDaGod
  • 24-02-2024
  • Mathematics
contestada

Ms. Daisy and Ms. Rose decide to spruce up their gardens and go shopping at the same plant store. Ms. Daisy spends $177 on 3 rose bushes and 13 tulips. Ms. Rose spends $247 for 13 rose bushes and 13 tulips. Find the cost of one rose bush.

Respuesta :

Eliminated
Eliminated Eliminated
  • 24-02-2024
The cost of one rose bush is 7 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What effects did the yellow journalism used by Hearst and Pulitzer before and during the Spanish-American War have on American reactions to the situation in Cub
which two numbers multiply to give you 100 and add to give you 10
how hot does it have to be to melt rock
how hot does it have to be to melt rock
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
I am trying to get the intersection of 8-16-24-32 and16-32-48
What was Ramses the second leadership style
The first compact microwave ovens were sold in 1960. Everybody didn’t use them until the 1980’s.a. comma b. and c. or d. but e. because which one would be
THE 3 STOOGES ARE ASKED WHO IS THE SMARTEST. TWO OF THEM ARE TRUTHFUL AND ONE IS A LIAR. LARRY SAYS CURLY IS THE SMARTEST, MOE SAYS LARRY IS THE SMARTEST AND CU
What details from the may 15th entry prove that Charlie's intelligence is growing and increasing daily ?