anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

A jar contains 28 marbles. Half of the marbles are red. Half of the non-red marbles are white and the rest are blue. Todd chose a white marble at random and kep
Children who serve as child soldiers are not morally accountable for their acts. Children are frequently compelled to combat and have little say in whether or w
MILKWEED CHAPTERS 21 AND 22Perfect indirect characterization…ready? “Big Henryk stomped his feet like a baby. He let out a loud squawk. Uri grabbed Big Henryk’s
Write the slope-intercept form of the line between the two points. 1. through: (0, 2) and (1, -3) SI:
Simplify: -5x - 2(3x - 7) + 4(3x - 5) - (6x -9)
Descripción física de Alicia del libro de almohadón de plumas
Option 1: 1,811 square feet, 2-3 bedroom, 2 bath house that arrives in 4 modules. It includes the upgraded PEX piping and fiber cement siding that Xavier saw on
Which has more states - the Union or the Confederacy? What does this comparison suggest to you about which side might have an advantage in the war? Support your
A line with a slip of -1/10 passes through the point -10 , -4 what is the equation in slope interception
HEEEEEEEEEEEEELP I don't do good in Spanish at all