reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

what is the magnitude of the compression forces (assumed to be horizontal) acting on both sides of the center board that is sandwiched between two other boards.
x-1.6=2.4+0.8x solve for x. What did I do wrong?
which number produces a rational number when added to 0.25? A. square root of 2 B. pie C. 0.2645751311 D. 2/9
What is the range of the following data set? 60,40,35,45,39 A) 21 B) 39 C) 35 D) 25
What’s the answer .......
Suppose a parcel of land promises to return $750 per year per acre. what is the capitalized value of the land if the interest rate is 7%?
* If a line has the equation y = -1 / 2x -8, place true ofalso as appropriate, justify your answers: a) Go through the point (2; -9). b) The slope indicates tha
A triangle has vertices at A(–2, 4), B(–2, 8), and C(6, 4). If A' has coordinates of (–0.25, 0.5) after the triangle has been dilated with a center of dilation
solve inequality -7(y+6)+33<3(5-y)
find the area of the region that is not shaded