itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Born in San Juan, Puerto Rico, Pepon Osorio moved to New York to be a social worker and became an artist. What was the inspiration behind his ornate, elaborate
which would least likely be seen on an information pamphlet for red tide ?
Atoms A and X are fictional atoms. Suppose that the standard potential for the reduction of X^2+ is +0.51 V, and the standard potential for the reduction of A^2
In a tragedy, the ____ is most likely to meet an ______ ending. enemy/good and happy enemy/ unhappy main character/unhappy main character/happy
Which of the following best addresses the economic question For whom to produce? a) Compass Learning Group contracts a team from India to write a course. b)Hea
tony is putting 42 oranges into 4 boxes. Each box holds 12 oranges . How many more oranges are needed to fill all the boxes?
Stereotypes have very little effect on families. is this statement true or false
if (x + 3)2 = 42, what is the approximate positive value of x? 0.48 3.48 5.48 6.48
Who did many see as the main aggressor during world war 1
3. Mark each statement if it correctly describes herding and farming inMesopotamiaHerders stayed in one location and did not move their animalsin search of food