wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

How does the increase in carbon dioxide emissions affect the earth's natural cycle of temperature change?
[fw.04]one group of students uses different methods to conserve water in the garden as listed below. method 1: water the garden when the sun is out. method 2: w
How many orbitals are there in the third shell (n=3)?
Which value is a discontinuity of x^2+7x+1/x^2+2x-15? x=-1 x=-2 x=-5 x=-4
The rise of oxygen concentration in the modern atmosphere is partially due to the preservation of organic matter before it could _____.
Describe how to transform [tex]( \sqrt[3]{x} ^ {4} ) ^{5} [/tex] into an expression with a rational exponent. Make sure you respond with complete sentences.
What was the effect of the Supreme Court's ruling in Citizens United vs Federal Election Commission
The myocardium receives oxygenated blood from the __________, which originate(s) from the __________.
The cheerleading team lines up down the football field to rally the spectators. If there are 12 cheerleaders, which expression gives the number of ways can they
please help me!!!!!! how do you find the input/output (math terms)