f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me solve this thanks
What important product or service does the ocean provide that makes all life possible on Earth? A. food B. tourism C. transportation D. waste disposal E. climat
latrell wants to keep his test average in his class at 85 or higher. so far, he has earned score of 85, 76, 94 and 81 on his tests. whqt score must he get on hi
When is the kinetic energy of the ball zero and when is it at its highest? When is its potential energy at its lowest and at its highest? What happens to the ki
What is the author's purpose of including the sentence “The government of the people, by the people, and for the people remains.” ? ASAPPPPP
Without calculating, do you expect the slope of the line through (1,11) and (8,2) to be positive or negative? How can you tell?
What do the rib muscles and diaphragm have in common?
4. Solve the following system of equations for x. 2x + 3y = -14 y = 6x + 22 A. X = -2 B. X = 2 C. X = -4 D. X = 4
If a web address is written as http://www.mywebprescence.com/index.html: What part of this address is considered to be the webpage?
what is the argument of 2-2i