bigheadrat9 bigheadrat9
  • 24-12-2023
  • Mathematics
contestada

Pete has 4 one-dollar bills, 2 nickels, and 3 pennies. How much money does he have?

Respuesta :

georgepahno georgepahno
  • 24-12-2023

Answer:

4($1.00) + 2($.05) + 3($.01) =

$4.00 + $.10 + $.03 = $4.13

Answer Link
JimmyJellybean
JimmyJellybean JimmyJellybean
  • 24-12-2023
4 (1) + 2 (0.05) + 3 (0.01)
4 + 0.1 + 0.03
Pete would have $4.13
Answer Link

Otras preguntas

please help, and thank you.
What is the sum? Thank you!
A 7-pack of ice cream bars costs $3.36. What is the unit price?
What do you think is the hardest job in the world? Why?
(IF U HAVE READ CATCHER IN THE RYE PLS ANSWER) identify six qualities of Holden Caulfield’s narrative voice. Bullet-point those below:
Math equations giving Brainliest
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST !! 100 POINTS
3 CO2 How many atoms of Oxygen (O) are there?
Please help due soon and explain why it’s that choice. Thanks! Giving brainiest btw.
I will give Brainliest!!! Does anyone know what is on the Critical Thinking DBA? I have it soon and just want to be prepared.