jacquelinemarti2
jacquelinemarti2 jacquelinemarti2
  • 25-07-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?

Respuesta :

jedijonathan
jedijonathan jedijonathan
  • 25-07-2017
The unit price is about $0.19 per card.
Answer Link
SpaceMan211
SpaceMan211 SpaceMan211
  • 25-07-2017
It would be .19 Each card.
Answer Link

Otras preguntas

Why might people have been excited about the spread of industrialization? Check all that apply -Goods would be more readily available. -Goods would be cheaper -
Select the correct answer from each drop-down menu. Simplify the following polynomial expression. (3x^2 - x -7) -(5x2 - 4x -2)(x -2) The the polynomial simplif
mutaradif for dushman​
The value of 14 is 35% of
What is old in Indonesian
What is Barry Lopez’s voice and tone in a literature of place?
The value of 14 is 35% of
What are the zeros of the quadratic function f(x) = 8x2 – 16x – 15? x = –1 – Startroot 2 EndRoot and x = –1 + Startroot 2 EndRoot x = –1 – StartRoot StartFract
How many grams of O are in 635 g of Li 2 O ?
3(2x - 1) = -9x what is the answer