aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

What is the constitutional provision that declares the federal constitution and statutes the supreme law of the land?.
hello brainly team I need help ​
how does the mantle affect Earth's crust?
find the domain and range of 6x+2y=14
Hello! Can you read the comments? Thanks! However, my math question is, what is the equation represented by this graph?
Orchid wants to retile her bathroom floor, which has an area of 40 square feet. She is deciding between two types of custom tiles. The square tile is One-half f
1.)3.3÷0.3= I need help to slove this answer
Many workers on the Central Pacific railroad were immigrants from * Germany Japan china
Salvadore’s Swing Set Explain how the author shapes and refines the development of the text's theme. Be sure to use two details from the text.
can someone answer this question plsss I need it now!!!!!​