shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

Round 1,052.785 to the hundredths place. a) 1,052.78 b) 1,052.79 c) 1,052.8 d) 1,100
Solubility product constant write the chemical equation associated -product constant, k ksp= [Ag²+][CO₃²-]kspand solubility the value of the solubility product
What additional considerations should be made when developing unit Financial Plans?
A friend of yours recently decided to go into the catering business. They ask for your help in getting things set up because they know you have experience with
what statements best reflects the role of janitorial staff in handling regulated medical waste? a) Janitorial staff play a crucial role in handling regulated me
In a multi-entity shared environment with entity restrictions enabled, What record cannot be restricted? 1) Record with the highest priority 2) Record with the
Use the following UML for Questions 4-7. - Weapon name: string power : int +Weapon(): +Weapon (string, int) : + getName() const + getPower (const string int + s
the colors of the rain resolution
You have received the first hepatitis A vaccine. It was required for your mission trip to Nicaragua in Central America, where hepatitis A is common. However, yo
What are the major blood vessels of the body and their locations? a) Arteries: Carry blood away from the heart; Veins: Carry blood to the heart b) Arteries: Car