chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

F∝a If F=48 when a=4 find, F when a=5
Which one is the answer ?
The science club went on a two-day field trip. The first day the members paid $62 for transportation plus $15 per ticket to the planetarium. The second day they
What is the mean absolute deviation of the following set of data? 10 20 12 4 18 8 14 18
11. On the heart diagram, what does letter D represent? *
HELP ASAPP PLEASE OR ELSE I WILL FAIL CLASS
can you help me........
he Tattle Teller has a printing press sitting idly in its back room. The press has no market value to another printer because the machine utilizes old technolog
ANSWER ME NOW!!Define the word contradiction. What does it mean to contradict something or someone? Use the word in a sentence.
1. 400 +4 2. 320+ 4 3. 360 +9 4. 5,0005 5. 3,000 +5