Seudónimo Seudónimo
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow SirEndernow
  • 25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link

Otras preguntas

) Chicken farms can harm the environment in their area. Describe the problems chicken farms can cause.
If f(x) = 2x + 30 and g(x) = x2 + 5x - 10, what values of x will make f(x) = g(x)?​
Find the inverse function of y=x^5+9
Slope = -3; y-intercept = 2 Slope = -1; y intercept = 8 Slope = 1/4; y-intercept= 0 Slope= -5/2; y-intercept=-3 Please give me the equations for these problems
Which of the following is an accurate description of a common member of the counterculture in the 1960s? A. 'older, minority, lower class B. young, white, lower
why people don't enjoy the consumers right.​
Find the area of a square park if the length of a side is 300 meters
BRAINLIST IF ITS CORRECT PLEASE HELP ME!! You will need a magnifying glass and a small piece of scrap paper for this demonstration. a. Go outside on a sunny day
The pharmaceutical company Merck's new drug Vioxx was a blockbuster, generating revenues of $2.5 billion a year by 2002 and growing fast. When allegations that
Need help on number 2