jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

SOLVE THE FOLLOWING EQUATIONS FOR ALL VALUES GREATER THAN OR EQUAL TO ZERO AND LESS THAN 360⁰ 2SINꝊ - 1 = 0
- Explain the relationship between electronic structure and the chemical properties of an element.
what is the difference between hydrolysis and dehydration synthesis
The advantages of using in-house marketing and advertising staff include all of the following except: Question 27 options: A) greater control. B) global account
Question 2 You can make the puck travel in complex ways by placing a set of charges around on the field. So, here’s your game challenge: Arrange sources charge
what is the maximum wavelength of light that can ionize hydrogen in its ground state?
how does the solubility of oxygen in water affect the value of r you determined?
what is seen directly before the end of january and february riddle
what do you think about vaccine mandates
Is there a need for adhesives?