bigolchuck
bigolchuck
24-05-2017
Mathematics
contestada
Evaluate A 2 for A = -4.
Respuesta :
noahwalker36
noahwalker36
24-05-2017
-8..............................
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Four pounds of sugar costs $2.40 at the grocery store. What is the unit rate for the cost of sugar in relation to its weight? A.$0.60 per pound B. not enough in
7X +15 X equals A. 21x b. 21x^ c. 22x d. 22x^
Find the circumference and the area of a circle with diameter 4 ft. Use the value 3.14 for pie, and do not round your answers. Be sure to include the correct un
When did hip-hop and rap originate?
Which point on the graph shows a temperature of 40°C and the time of 25 minutes? •a •b •c
For atoms in the ground state, electrons begin filling the 3d sublevels starting with 1. Sr and ending with Cd 2. Sc and ending with Cd 3. Sr and ending with Cu
A traditional cover letter's format includes an introduction, a and a paragraph.
Equation for, One half the sum of 8 and x
According to the Heisenberg Uncertainty Principle, it is impossible to know precisely both the position and the ________ of an electron
Which is true about scientific method? Group of answer choices Scientists use scientific method informally to test the hypothesis. Scientific method provides a