glenn18
glenn18 glenn18
  • 23-05-2017
  • Mathematics
contestada

In a restaurant john bought one cup of gumbo and two salads for $12.25. Greg bought 4 gumbos and 4 salads for $31 how much does each cup of gumbo and salad cost.

Respuesta :

19ghodgs 19ghodgs
  • 25-05-2017
one cup gumbo = $3.25. one salad = $4.50
Answer Link

Otras preguntas

public participation reduces the cost of the project and makes best use of available resources​
Both Luther and Calvin established churches that had some form of authoritarian hierarchy that was backed by the power of the state. Are these facts consistent
Greg currently has 30 and receives a new one every 4 months. As a competition, Mark wants to start collecting ties as well. He buys a tie every month until he h
PLEASE HELP ME ANSWER EACH QUESTION! IM GIVING ALL MY POINTS! BRAINLIEST! 1.) For every problem-solving activity, it’s crucial that no less than five alternativ
Will give brainiest Surds Step by step explanation please on this question Make sure to use Surds
Which Theorem Is Being Used?
what does the author mean when he writes that guitars were often "drowned out" by singers and other instruments?​
what is the best religion of the world?​
___ x 2 = 30 12 divided by ___ = 4 Just a practice :)
define hypogeal germination and Epigeal germination​