moongirl4291 moongirl4291
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

A 4 pound bag of sugar contains 454 one teaspoon servings and costs $3.49. A batch of muffins uses 3/4 cup of sugar. How many batches can you make if you use all the sugar? What is the cost of sugar for each batch? (1 cup = 48 inches)

Respuesta :

kelsey39
kelsey39 kelsey39
  • 23-05-2017
i don't know the answer
Answer Link

Otras preguntas

pls help I cant figure it out i give 10 points for both​
Who fought in the American Revolution? Why did they fight? What did they want? Do you agree with either side of the war?
Which conqueror came to Chile? de Gama Magellan Columbus Pizzaro
Goodnight Mcnuggets see ya mornin..​
Question 12 (1 point) How did the Narigansett and the Puritans slaughter the Pequents? A.They gave them blankets infected with small pox B.Shot into their fort
three molecules the cells need and why?​
Fill in the blank with the correct present tense conjugation of the verb in parentheses. Nosotros _____(ir) a la escuela todos los días.
Divide (5x + 6x^3 - 8) ÷(x - 2) PLEASE HELP DUE IN 5 MINUTES ​
Can y’all help me with dis question
If a force of 50 N is applied to an object for 0.2s , and it changes its velocity by 10m/s , what could be the mass of the object?