Nicxify
Nicxify
26-04-2017
Mathematics
contestada
ASAP easy for anyone part 3
Respuesta :
Аноним
Аноним
26-04-2017
1.
D.
I say D because there is a $5 entrance fee, which means you only have to pay it one and you pay per hour. If you multiply the 3 by each hour and add 5, you get c.
2. There are 16 ounces in a pound. 28 x 16 = 448. The answer is D. 448.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Add and simplify 9/16=1/2=what
PLEASE HELP! :) Which sentence from the passage best supports the idea that Nessie is not a plesiosaur? As a result, there is probably not enough food to suppo
how do substances move in active transport
What would the tone of Walt Whitman's poem "I Hear America Singing" be if the people in the poem were speaking rather than singing?jovialless hopefulmore hopefu
What kind of pyramid of numbers and pyramid of biomass will be formed in a forest with 75 tigers, 5,000 deer, and 1,00,000 trees?
A small, rocky particle that moves through space and strikes a planet or moon is referred to as a/an a. comet. b. impact crater. c. asteroid. d. meteorite.
what is earth complete travel around the sun is called?
During the course of the 16th century for the underpaid musicians _____ provided a good source of supplementary income. A. printing B. word painting C. proofr
If a student fails to recognize how to properly quote the words of an author, that student may be found guilty of _____.
I have found that when I travel some cities effuse warmth and hospitality while others are very difficult for a stranger to navigate. In this context, “effuse”