zanerslrrZerfara zanerslrrZerfara
  • 25-04-2017
  • Mathematics
contestada

Kristine bought a vase that cost $5.99 and roses that cost $1.25 each. The total cost was $20.99. How many roses did Kristine buy?

Respuesta :

LeonSwi458
LeonSwi458 LeonSwi458
  • 25-04-2017
if it cost 21 dollars then she probably bought 12 roses
Answer Link
abbijohnson2000
abbijohnson2000 abbijohnson2000
  • 25-04-2017
12 Rose, because 20-5=15, and 15 divided by 1.25 is twelve
Answer Link

Otras preguntas

Historians believe that Martin Luther announced the Ninety-Five Theses by?
(6x to 2nd power -3x -7) (2x +5)
here goes problem 2 of three dimensional figures
a baker uses 5.5 pounds of flour daily , how many ounces of flour will he use in two weeks use words numbers or pictures
A candy store merchant sells 25kg ju-jubes for $3.00/kg. If he uses one brand selling for $2.25/kg and a second brand selling at $3.75/kg, how much of each bran
(2/3n)+8=(1/2n)+2 i need to solve this math problem
In "The Wisdom of Solomon," why does the baby's true mother agree to give up her child at one point in the story? A. She believes that Solomon will give the chi
how many rows of 3 are in 21
A model plane is 1/48 the size of the actual plane. If the model plane is 28 inches long, how long is the actual plane?
cultural differences should or should not be considered when discussing deviant behaviors??