Jema1 Jema1
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

PLS HELP ME ASAP FOR 15 (SHOW WORK!!!! AND EXPLAIN!) + LOTS OF POINTS!!

PLS HELP ME ASAP FOR 15 SHOW WORK AND EXPLAIN LOTS OF POINTS class=

Respuesta :

IcyChloe13
IcyChloe13 IcyChloe13
  • 24-04-2017
The cost for the 16 and 24 ounce sizes ARE proportional. You can tell because $1.92/16=$2.88/24.

The next largest sizes will be 32 and 56 ounces. I got these numbers by multiplying $3.84 by 0.12 and $6.72 by 0.12. 0.12 is the number you get when you divide $1.96 by 16 (see the first set).
Answer Link

Otras preguntas

The _____ of exercise determines the health and fitness benefits of the exercise.
. Rival warlords and clan-based militias took over the streets. Widespread hunger affected the population and their economy was destroyed. This country’s govern
An unknown sample is put in a large graduated cylinder. The water level in the graduated cylinder was 20.5 mL and the final level was 38.3 mL. If the mass of th
3/8x - 17 = 10 PLEASEEEEEEeeeee
Help I need to know how to solve for x
Which process includes the other three? * metabolism excretion O synthesis nutrition
As your textbook explains, Wikipedia is usually the only source you need when researching your speeches. True False
why would the european power be importing silver
Who was the best philanthropist and why? JP Morgan Andrew Carnagie John D. Rockefeller Cornelius Vanderbilt
Grayson had 3.75 yards of fabric. He used 4/5 of the fabric. How many yards of fabric did Grayson use: